Akademijos seniūnija (žemėlapis)

Akademijos seniūnija – viena mažiausių seniūnijų Lietuvoje, apimanti tik vieną gyvenvietę – Akademijos miestelį. Ji yra Vidurio Lietuvoje, Kauno rajono savivaldybėje, Kauno apskrityje. Ribojasi su Kauno miestu. Seniūnijos pavadinimas kilęs nuo čia esančios Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos. Gyventojų skaičius – beveik 3000.

Akademijos seniūnija
Akademijos seniūnijos žemėlapis

Seniūnija išsidėsiusi Vidurio Lietuvos žemumoje, tad kraštovaizdis labai lygus. Tačiau šiiaurinėje dalyje reljefas visai kitoks – čia yra gilus Nemuno slėnis su daugybe gilių raguvų , ant kurių auga vertingas Kamšos miškas. Jis saugomas Kamšos botaniniame-zoologiniame draustinyje. Didesnėje dalyje vyrauja urbanizuotas kraštovaizdis – daugiabučiai ir individualių namų kvartalai. Kamšos miško pakraštyje yra Obelynės sodyba – garsiojo gamtininko Tado Ivanausko kurtas parkas su daugybe medžių rūšių. Tarp krašto kelio į Šakius ir Via Baltica magistralės yra nebaigtas statyti Marvos (arba XI-as) fortas, supamas gynybinio vandens griovio.

Seniūniją kerta svarbūs keliai: magistralė Via Baltica ir KK140 (Kaunas-Šakiai). Kadangi Akademijos seniūnija yra Kauno priemiesčių zonoje, per kelis dešimtmečius čia išdygo nauji gyvenamieji kvartalai, smarkiai išauginę gyventojų skaičių.