Gaižaičių seniūnija (žemėlapis)

Gaižaičių seniūnija yra Šiaurės Lietuvoje, Joniškio rajono savivaldybėje, Šiaulių apksrityje. Administracinis centras ir didžiausia gyvenvietė – Gaižaičių kaimas, kuriame gyvena maždaug pusė visų seniūnijos gyventojų. Gyventojų skaičius seniūnijoje – apie 350. Tai viena rečiausiai gyvenamų seniūnijų Lietuvoje.

Gaižaičių seniūnija
Gaižaičių seniūnijos žemėlapis

Gaižaičių seniūnija yra Vidurio Lietuvos žemumoje, tačiau čia ją kerta neaukštas Linkuvos kalvagūbris. Tad kraštovaizdis kalvotas, supamas plačių lygumų, daubų, kurių vienoje yra didžiulė pelkė – Mūšos tyrelis. Iš jos išteka viena didžiausių Šiaurės Lietuvos upių – Mūša. Kita upė – Švėtė – teka ir per seniūnijos centrą Gaižaičius. Seniūnija gana miškinga – didelis miško masyvas plyti pietinėje jos dalyje. Kitur vyrauja dirbami laukai. Dalis seniūnijos patenka į Žagarės regioninį parką.

Vakariniame seniūnijos pakraštyje eina krašto kelias KK153, jungiantis Naująją Akmenę ir Joniškį. Seniūnija yra toli nuo didžiųjų miestų, per pastaruosius tris dešimtmečius gyventojų skaičius joje sumažėjo maždaug perpus.