Ignalinos rajono savivaldybė (žemėlapis)

Ignalinos rajono savivaldybė yra rytiniame Lietuvos pakraštyje, priklauso Utenos apskričiai. Administracinis centras ir didžiausias miestas – Ignalina, savivaldybėje gyvena virš 14 000 gyventojų.

Tai viena ežeringiausių vietų Lietuvoje, daugybė jų susitelkę Ignalinos ežeryne. Didžiausi ežerai – Dysnai, Dūkštas, Dringis, Baluošas. Vakarinė savivaldybė dalis kalvota, rytinėje plyti Dysnos lyguma, čia daugiau pelkių.

Didžiausias miškas – Ažvinčių-Minčios giria, kurioje yra ir didžiausia Lietuvoje sengirė, saugoma rezervate. Savivaldybėje išliko daug natūraslios ar pusiau natūralios gamtos plotų.

Ignalinos rajono savivaldybės demografija>>

Ignalinos rajono savivaldybė
Ignalinos rajono savivaldybės žemėlapis

Ignalinos rajono savivaldybė yra viena vaizdingiausių Lietuvos vietų. Čia esantis seniausias Lietuvoje Aukštaitijos nacionalinis parkas saugo vertingiausias gamtines vertybes. Ežerai, kurių dauguma sujungti protakomis, labai populiarūs tarp baidarininkų. Šalia Ignalinos yra ir žiemos sporto centras – čia ne tik aukštos kalvos, tačiau ir žiemos šalčiausios, o sniego danga išsilaiko ilgiausiai Lietuvoje.