Jonavos rajono savivaldybė (žemėlapis)

Jonavos rajono savivaldybė yra vidurio Lietuvoje, Kauno apskrityje. Administracinis centras ir didžiausias miestas -Jonava, svarbus pramonės centras. Savivaldybės forma primena netaisyklingą rombą.

Per savivaldybę teka Neries ir Šventosios upės, kurios susilieja šiek tiek aukščiau Jonavos. Čia daug miškų, iš kurių didžiausi – Gaižiūnų miškai, kur yra ir Ruklos karinis poligonas. Savivaldybėje vyrauja lygumos, tik pietrytinėje dalyje, dešiniajame Neries krante yra kalvagūbris.

Savivaldybėje gyvena virš 40 000 gyventojų, maždaug du trečdaliai iš jų – Jonavos mieste. Jonavos rajono savivaldybė dėl stiprios pramonės ir Kauno artumo yra geresnėje demografinėje padėtyje nei atokesnės savivaldybės Lietuvoje.

Jonavos rajono savivaldybės demografija>>

Jonavos rajono savivaldybė
Jonavos rajono savivaldybės žemėlapis

Jonavos mieste yra viena didžiausių Lietuvos gamyklų – „Achema”, savivaldybę kerta magistralinis kelias Kaunas-Zarasai-Daugpilis, geležinkeliai Vilnius-Klaipėda, Kaunas-Jonava. Čia taip pat tiesiama Rail Baltica europinės vėžės geležinkelio trasa Kaunas-Panevėžys, kuriai per Nerį bus statomas ilgiausias Lietuvoje tiltas (1,5 km).