Kaišiadorių rajono savivaldybė (žemėlapis)

Kaišiadorių rajono savivaldybė yra Vidurio Lietuvoje, Kauno apskrityje. Administracinis centras ir didžiausias miestas – Kaišiadorys. Gyvena beveik 30 000 gyventojų.

Savivaldybės didžioji dalis yra Neries žemupio plynaukštėje, tačiau pietinėje dalyje reljefas labai kalvotas – čia driekiasi šiaurinė Dzūkų aukštumos dalis. Centrinėje dalyje yra smarkiai eroduotas Strėvininkų kalvynas. Pietvakarinėje dalyje savivaldybė siekia Kauno marių krantus. Tad ši savivaldybė yra Nemuno ir Neries tarpupyje. Didžiausias miško masyvas – Gaižiūnų, arba Būdos-Pravieniškių miškai.

Kaišiadorių rajono savivaldybės demografija>>

Kaišiadorių rajono savivaldybė
Kaišiadorių rajono savivaldybės žemėlapis

Kaišiadorių rajono savivaldybė yra strategiškai palankioje vietoje, tarp Kauno ir Vilniaus. Čia eina magistralė Kaunas-Vilnius, geležinkelis. Šalia Strėvos upės žiočių yra vienintelė Baltijos šalyse Kruonio hidroakumiliacinė elektrinė. Čia taip pat bus tiesiama Rail Baltica europinės vėžės geležinkelio atšaka Kaunas-Vilnius. Netoli Žaslių planuojamas naujasis Lietuvos oro uostas, tenkinsiantis tiek Kauno, tiek Vilniaus poreikius. Tačiau kol kas jo statybų perspektyvos neaiškios.