Klaipėdos rajono savivaldybė (žemėlapis)

Klaipėdos rajono savivaldybė yra Vakarų Lietuvoje, prie Baltijos ir Kuršių marių. Administracinis centras ir didžiausias miestas – Gargždai. Klaipėdos miestas savivaldybei nepriklauso. Tai viena iš dviejų savivaldybių Lietuvoje, kurios pavadinimas nesutampa su administraciniu centru (kita – Akmenės). Taip pat tai yra viena iš žiedinių savivaldybių. Gyvena beveik 60 000 gyventojų.

Savivaldybė yra Pajūrio žemumoje – reljefas čia beveik visur lygus, išskyrus Minijos slėnį, ir rytinėje dalyje pradedančias kilti Žemaičių aukštumos kalvas. Miškai daugiausiai susitelkę rytinėje dalyje. Kuršių marių pakrantė labai žema ir supelkėjusi. Teka Minijos, Danės upės, yra Klaipėdos kanalas.

Klaipėdos rajono savivaldybė yra viena iš sparčiausiai augančių Lietuvos savivaldybių – gyventojų labiausiai daugėja Klaipėdai artimose seniūnijose, ypač Sendvario.

Klaipėdos rajono savivaldybės demografija>>

Klaipėdos rajono savivaldybė
Klaipėdos rajono savivaldybės žemėlapis

Ši savivaldybė yra labai palankioje padėtyje: čia susikerta svarbiausi Lietuvos sausumos ir vandens keliai, o šalia esantis Klaipėdos miestas užtikrina teigiamą migracijos balansą. Ties Karkle esantis skardingas jūros krantas sutraukia daugybę turistų, čia įsteigtas Pajūrio regioninis parkas.