Marijampolės savivaldybė (žemėlapis)

Marijampolės savivaldybė yra Pietvakarių Lietuvoje (Suvalkijoje), priklauso Marijampolės apskričiai. Administracinis centras ir didžiausias miestas – Marijampolė. Gyvena apie 54 000 gyventojų. Suformuota 1999 m., sujungiant buvusias Marijampolės miesto ir rajono savivaldybes, o nuo pastarosios dar atskirtos Kazlų Rūdos ir Kalvarijos savivaldybės.

Marijampolės savivaldybė – lygumų kraštas, tik rytinėje dalyje įsiterpia Veiverių ir Šilavoto kalvagūbriai, su neaukštomis kalvomis ir tarp jų plytinčiais didžiulių pelkių (Amalvo ir Žuvinto) duburiais. Dėl derlingų dirvų vyrauja žemės ūkio naudmenos, tačiau išlikę miškai yra labai vertingi: Buktos giria, Varnabūdės giria, Šunskų miškas. Per savivaldybę lėtai vingiuoja Šešupės, Dovinės upės, telkšo pelkėti Amalvo ir Žaltyčio ežerai.

Marijampolės savivaldybės demografija>>

Marijampolės savivaldybė
Marijampolės savivaldybės žemėlapis

Ši savivaldybė yra patogioje geografinėje padėtyje: ją kerta Via Baltica magistralė, magistralinis kelias Vilnius-Marijampolė-Karaliaučius, geležinkelis Kaunas-Lenkijos siena. Iš visų Suvalkijos savivaldybių čia gyventojų sumažėjimas ne toks ryškus.