Neringos savivaldybė (žemėlapis)

Neringos savivaldybė yra labiausiai yra Vakarų Lietuvoje, apima beveik visą Lietuvai priklausančią Kuršių nerijos dalį. Priklauso Klaipėdos apskričiai. Savivaldybę sudaro Neringos miestas, kurį sudaro Nidos, Preilos, Pervalkos ir Juodkrantės gyvenvietės. Administracinis centras yra Nidoje. Gyventojų – beveik 4 000. Tai mažiausiai gyventojų turinti savivaldybė Lietuvoje, tačiau kartu ir sparčiausiai auganti.

Savivaldybė apima siaurą ir ilgą pusiasalį (Kuršių neriją) tarp Baltijos jūros ir Kuršių marių. Didelę dalį užima smėlingose dirvose augantys pušynai, ant kopagūbrio daug kur auga kalninių pušų sodinti miškai. Tarp Juodkrantės ir Pervalkos ir į pietus nuo Nidos plyti atvirų kopų plotai. Jūros krantu ištisai driekiasi platus smėlio paplūdimys, o marių krantas labiau vingiuotas, čia daug ragų ir įlankų, apaugusių viršvandene augalija. Tai ypatinga Lietuvos vieta, kurios dabartinis kraštovaizdis suformuotas gamtos ir žmogaus.

Neringos savivaldybės demografija>>

Neringos savivaldybė
Neringos savivaldybės žemėlapis

Neringos savivaldybė yra vienas populiariausių kurortų Lietuvoje, populiarus ir tarp užsienio poilsiautojų. Išilgai nerijos eina vienintelis kelias, jungiantis visas gyvenvietes su Smiltyne, kur yra du keltai į Klaipėdą. Taip pat ši savivaldybė pasižymi nuolat iškylančiais konfliktai tarp gamtinių vertybių išsaugojimo ir vis intensyvėjančio antropogeninio poveikio aplinkai.