Pagėgių savivaldybė (žemėlapis)

Pagėgių savivaldybė yra Pietvakarių Lietuvoje (Klaipėdos krašte), priklauso Tauragės apskričiai. Tai viena iš mažųjų savivaldybių, suformuota 1999 m., atskyrus dalį Šilutės rajono savivaldybės. Administracinis centras ir didžiausias miestas – Pagėgiai. Gyventojų – virš 7 000.

Savivaldybė yra Nemuno žemupio žemumoje, tad dominuoja lygus, kai kur banguotas kraštovaizdis. Pietiniu pakraščiu teka Nemunas, kuriuo eina valstybinė siena su Rusijos Karaliaučiaus sritimi. Rytinėje savivaldybės dalyje šiaurės pietų kryptimi driekiasi Vilkyškių kalvagūbris, kurį aplenkia Nemunas, sudarydamas Ragainės kilpą. Vyrauja žemės ūkio naudmenos, didžiausi miškai – Pagėgių ir Šereitlaukio. Ragainės kilpoje įkurtas Rambyno regioninis parkas, kuriame yra ir garsusis Rambyno kalnas.

Pagėgių savivaldybės demografija>>

Pagėgių savivaldybė
Pagėgių savivaldybės žemėlapis

Pagėgių savivaldybėje eina magistralinis kelias Ryga-Šiauliai-Karaliaučius, krašto kelias Kaunas-Klaipėda, taip pat geležinkeliai į Klaipėdą, Šiaulius, Karaliaučiaus sritį. Tai vienas labiausiai dėl depopuliacijos nukentėjusių regionų Lietuvoje.