Prienų rajono savivaldybė (žemėlapis)

Prienų rajono savivaldybė yra Pietų Lietuvoje, Kauno apskrityje. Administracinis centras ir didžiausias miestas – Prienai. Ši savivaldybė iš trijų pusių supa Birštono savivaldybę, kuri buvo sukurta 1999 m. iš dalies Prienų r. savivaldybės. Čia gyvena apie 25 000 gyventojų.

Savivaldybės kraštovaizdis labai įvairus ir vaizdingas. Per vidurį ją kerta Nemunas, sudarydamas didžiąsias kilpas. Į vakarus nuo Nemuno vyrauja lygesnis kraštovaizdis nei rytinėje savivaldybės dalyje, kur iškyla Dzūkų aukštumos kalvynai. Čia ir daugiau ežerų. Vakarinėje saviavldybės dalyje yra du lygiagrečiai besidriekiantys kalvagūbriai – Šilavoto ir Veiverių, o tarp jų – nenuotaki ir pelkėta Jiesios lyguma. Didžiausi miškai – Prienų šilas, Balbieriškio miškas. Degsnės maumedyne auga aukščiausias Lietuvos medis (europinis maumedis). Per savivaldybę taip pat telka Verknės, Jiesios upės.

Prienų rajono savivaldybės demografija>>

Prienų rajono savivaldybė
Prienų rajono savivaldybės žemėlapis

Prienų rajono savivaldybė yra palankioje geografinėje padėtyje, turi puikų susisiekimą su likusia Lietuva. Čia praeina vienas intensyviausių kelių Kaunas-Alytus, magistralinis kelias Vilnius-Marijampolė. Šiaurrytinėje saviavldybės dalyje praeina Via Baltica magistralė. Nemuno kilpų regioninis parkas yra populiarus vietinio turizmo traukos centras.