Šalčininkų rajono savivaldybė (žemėlapis)

Šalčininkų rajono savivaldybė yra Pietryčių Lietuvoje, Vilniaus apskrityje, ribojasi su Baltarusija. Savivaldybė išsiskiria „Dieveniškių apendiksu”, t.y. Lietuvos teritorija ryškiai įsiskverbia į Baltarusijos, aplink Dieveniškių miestelį. Administracinis centras ir didžiausias miestas – Šalčininkai. Gyventojų – beveik 30 000.

Savivaldybės kraštovaizdis labai įvairus. Rytuose iškyla Medininkų aukštuma – paskutinio apledėjimo nepaliestos kalvos čia labiau apgludintos, nuožulnesnės nei kitose Lietuvos aukštumose. Vakarinėje dalyje tęsiasi gana lygi Eišiškių plynaukštė. Šiaurės vakaruose savivaldybei tenka smėlinga ir pelkėta Pietryčių Lietuvos lygumos dalis. Didžiausias miškas – Rūdninkų giria. Savivaldybėje yra nemažai natūralios ar pusiau natūralios gamtos plotų.

Šalčininkų rajono savivaldybės demografija>>

Šalčininkų rajono savivaldybė
Šalčininkų rajono savivaldybės žemėlapis

Saviavldybės geografinė padėtis nebloga – palyginti netoli Vilniaus miestas. Tačiau ilga siena su Baltarusija dėl priešiško Lietuvai režimo riboja vystymosi galimybes. Šalčininkų rajono savivaldybė, kartu su Vilniaus rajono savivaldybe, yra Lietuvos lenkų bendruomenės tvirtovė – jie čia sudaro daugumą gyventojų. Palyginti su kitomis savivaldybėmis, depopuliacija čia buvo kiek mažesnė. Tam įtakos galimai turi ir Vilniaus miesto artumas.