Šilutės rajono savivaldybė (žemėlapis)

Šilutės rajono savivaldybė yra Vakarų Lietuvoje, Klaipėdos krašte, arba Mažojoje Lietuvoje. Priklauso Klaipėdos apskričiai. Ribojasi su Rusijos Karaliaučiaus sritimi, iš vakarų pusės skalauja Kuršių marios. Administracinis centras ir didžiausias miestas – Šilutė. Gyventojų – daugiau nei 38 000.

Savivaldybė išsidėsčiusi Pajūrio žemumoje, tad kraštovaizdis lygus, palaipsniui žemėjantis pietvakarių kryptimi. Čia yra ir vietų žemiau jūros lygio – Rusnės salos polderiuose. Pietiniu pakraščiu teka Nemunas, kuris sudaro deltą. Čia iš Kuršių marių įlankos susiformavo ir didžiausias savivaldybės ežeras – Krokų lanka. Be Nemuno, teka Minija, Šyša, daug kitų lėtos tėkmės upių. Miškai susitelkę šiaurės rytinėje dalyje. Nemuno deltoje ir pamaryje nemažai pelkių: Aukštumala, Svencelė, Rupkalviai.

Nemuno delta – unikali Lietuvai ir visam regionui teritorija, kuriai saugoti įkurtas Nemuno deltos regioninis parkas.

Šilutės rajono savivaldybės demografija>>

Šilutės rajono savivaldybė
Šilutės rajono savivaldybės žemėlapis

Šilutės rajono savivaldybė savo geografine padėtimi yra unikali. Čia puikios sąlygos turizmui: paukščių stebėjimas, žvejyba, vandens turizmas. Derlingos Nemunbo deltos pievos yra produktyviausios Lietuvoje. Kadangi šis regionas ilgus šimtmečius priklausė Vokietijai, čia nemažai išlikusių to meto statinių.