Švenčionių rajono savivaldybė (žemėlapis)

Švenčionių rajono savivaldybė yra Rytų Lietuvoje, Vilniaus apskrityje. Ribojasi su Baltarusija. Administracinis centras – Švenčionys, didžiausias miestas – Pabradė. Gyventojų – virš 22 000.

Savivaldybės kraštovaizdis labai įvairus. Vakarinė dalis priklauso Pietryčių smėlėtajai lygumai – čia vyrauja banguota smėlinga lyguma, apaugusi pušynais. Vidurinė dalis labai kalvota – čia iškyla Švenčionių aukštuma. Rytinė dalis vėl nusileidžia į pelkėtą Dysnos lygumą. Savivaldybėje daug ežerų, pelkių, sraunių šaltavandenių upių, taip pat jai priklauso didžioji dalis Labanoro girios – tai vienas vertingiausių Lietuvos miškų. Yra Labanoro ir Sirvėtos regioniniai parkai.

Švenčionių rajono savivaldybės demografija>>

Švenčionių rajono savivaldybė
Švenčionių rajono savivaldybės žemėlapis

Savivaldybės pietvakarinė dalis yra gana netoli Vilniaus ir turi gerą susisiekimą tiek keliu, tiek geležinkeliu. Tad Pabradė yra tolimas Vilniaus priemiestis. Dėl savo vaizdingo kraštovaizdžio Švenčionių rajono savivaldybė yra labai populiari tarp poilsiautojų. Dėl šaltesnių žiemų nei likusioje Lietuvoje čia taip pat puikios sąlygos žiemos sportui.