Vilkaviškio rajono savivaldybė (žemėlapis)

Vilkaviškio rajono savivaldybė yra Pietvakarių Lietuvoje, Suvalkijoje, priklauso Marijampolės apskričiai. Vakaruose ribojasi su Karaliaučiaus sritimi, pietuose – su Lenkija. Administracinis centras ir didžiausias miestas – Vilkaviškis. Gyventojų – beveik 35 000.

Savivaldybės kraštovaizdis susideda iš dviejų dalių. Šiaurinė dalis – tipiškos Suvalkijai derlingos lygumos, pietinėje dalyje staigiai iškylą aukštos Sūduvos aukštumos kalvos. Šioje dalyje yra ir keletas ežerų, iš kurių išsiskiria didžiulis Vištyčio ežeras. Jo apylinkėms saugoti įsteigtas Vištyčio regioninis parkas. Tai mažiausiai miškų turinti savivaldybė Lietuvoje, tačiau čia yra keletas gamtiniu požiūriu labai vertingų miškų – Vištytgiris, Drausgiris, Virbalgiris.

Vilkaviškio rajono savivaldybės demografija>>

Vilkaviškio rajono savivaldybė
Vilkaviškio rajono savivaldybės žemėlapis

Per savivaldybę eina magistralinis kelias Vilnius-Marijampolė – Karaliaučius, geležinkelio linija Kaunas-Kybartai. Vištyčio rajono savivaldybė dėl savo derlingų dirvų yra vienas produktyviausių žemės ūkio regionų. Vištyčio ežero apylinkės yra populiari vietinio turizmo vieta.