Vilniaus miesto savivaldybė (žemėlapis)

Vilniaus miesto savivaldybė yra Pietryčių Lietuvoje, apima Lietuvos sostinę – Vilniaus miestą. Į savivaldybės sudėtį taip pat įeina Grigiškių miestas. Gyventojų – virš 563 000. Tai didžiausia pagal gyventojų skaičių savivaldybė Lietuvoje.

Savivaldybės kraštovaizdis yra bene sudėtingiausias ir įvairiausias šalyje. Čia palyginti nedidelėje teritorijoje susikerta Baltijos ir Medininkų aukštumos, Pietryčių lyguma, paviršių skrodžia gilūs Neries, Vilnios slėniai, platus Vokės senslėnis. Šiaurinėje dalyje yra Žalieji ežerai. Savivaldybės teritorijoje yra net du regioniniai parkai – Pavilnių ir Verkių. Čia taip pat daug miškų, kurie užima daugiau nei 40 proc. teritorijos.

Vilniaus miesto savivaldybės demografija>>

Vilniaus miesto savivaldybė
Vilniaus miesto savivaldybės žemėlapis

Vilniaus miesto savivaldybė yra Lietuvos politinis ir ekonominis centras. Čia susikerta svarbiausi automobilių keliai ir geležinkeliai, yra didžiausias oro uostas. Dėl didelės vietinės imigracijos ir teigiamo natūralaus prieaugio savivaldybės demografinė situacija išskirtinė Lietuvos mastu – gyventojų čia sparčiai daugėja ir, panašu, kad ši tendencija išliks ir ilguoju laikotarpiu.