Vilniaus rajono savivaldybė (žemėlapis)

Vilniaus rajono savivaldybė yra Pietryčių Lietuvoje, Vilniaus apskrityje. Supa Vilniaus miestą, nors jis neįeina į savivaldybę – tai viena iš šešių žiedinių savivaldybių Lietuvoje. Ribojasi su Baltarusija. Administracija įsikūrusi Vilniaus mieste, didžiausias miestas – Nemenčinė. Gyventojų – apie 98 000.

Savivaldybės kraštovaizdis labai įvairus. Šiaurės vakarinėje dalyje iškyla ežeringos ir kalvotos Baltijos aukštumos, o pietrytinėje dalyje – paskutinio ledynmečio nepaliesta Medininkų aukštuma su aukščiausiais Lietuvoje Aukštojo, Juozapinės kalnais. Iš šiaurės rytų į pietryčius savivaldybę kerta Pietryčių lyguma. Čia teka Neries, Vilnios upės, kurios suformavo labai gilius slėnius. Nemažai miškų, didžiausias masyvas – Lavoriškių giria rytinėje savivaldybės dalyje. Žemiau Vilniaus esančiams miškingam Neries slėniui apsaugoti įsteigtas Neries regioninis parkas.

Vilniaus rajono savivaldybės demografija>>

Vilniaus rajono savivaldybė
Vilniaus rajono savivaldybės žemėlapis

Savivaldybės geografinė padėtis – puiki. Kadangi ji supa sostinę Vilnių, čia besikuriantys priemiesčiai sparčiai augina gyventojų skaičių. Čia taip pat eina svarbios kelių ir geležinkelių linijos. Savivaldybė taip pat išsiskiria lenkų tautybės gyventojų gausa.