Zarasų rajono savivaldybės gyventojų skaičius

Zarasų rajono savivaldybės gyventojų skaičius 2022 m. sausio 1 d. buvo 14 790, o 1996-2022 m. laikotarpiu sumažėjo 9 634 gyventojais, arba -39,44 proc. Tai viena iš labiausiai depopuliacijos paliestų savivaldybių – kaip ir visas platesnis Šiaurės Rytų Lietuvos regionas.

Zarasų rajono savivaldybės gyventojų skaičius seniūnijose

Gyventojų skaičius Zarasų rajono savivaldybės seniūnijose 2021 m.

GYVENTOJŲ TANKUMAS ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖJE

Zarasų rajono savivaldybė yra viena iš rečiau gyvenamų Lietuvos vietų. Tam įtakos turi ir gamtinės sąlygos, ir smarkiai prastėjusi demografinė situacija pastaruosius dešimtmečius.

Gyventojų skaičiaus pokytis Zarasų rajono savivaldybės seniūnijose

Kadangi Zarasų rajono savivaldybė per pastaruosius tris dešimtmečius neteko beveik 40 proc. gyventojų, savivaldybės seniūnijos. Dusetų miestas nuo 1989 m. neteko daugiau nei pusės gyventojų – tai vienas didžiausių rodiklių iš 103 Lietuvos miestų.

Migracija Zarasų rajono savivaldybėje

2001-2021 m. laikotarpiu Zarasų rajono savivaldybės bendras migracijos balansas kasmet buvo neigiamas. Vidinės migracijos balansas buvo teigiamas tik 2001 ir 2002 metais, tačiau pastaruosius porą metų užsienio migracijos balansas tapo teigiamas. Tai teikia vilčių, kad dėl migracijos ši savivaldybė nebepraras tiek gyventojų, kiek anksčiau.

Šaltinis: Statistikos departamentas