Dainavos seniūnija Šalčininkuose (žemėlapis)

Dainavos seniūnija Šalčininkuose (to paties pavadinimo Dainavos seniūnija Kaune>>) yra Pietryčių Lietuvoje, Šalčininkų rajono savivaldybėje, Vilniaus apskrityje. Administracinis centras ir didžiausia gyvenvietė – Dainavos kaimas. Gyventojų skaičius seniūnijoje – beveik 700.

Dainavos seniūnija Šalčininkuose
Dainavos seniūnijos Šalčininkuose žemėlapis

Dainavos seniūnija Šalčininkuose yra Eišiškių plynaukštėje, tad kraštovaizdis banguotas, plačiomis daubomis, pakilumomis. Šio Lietuvos krašto nepasiekė paskutinis apledėjimas, ir galima sakyti, kad čia esantis kraštovaizdis – seniausias šalyje. Iš upių teka Verseka, Nezdilė, Juršiškė, kiti mažesni upeliai. Natūralių ežerų nėra, tačiau ant Versekos ir Nezdilės pastatytos užtvankos, ir susidarę tvenkiniaiVyrauja dirbami laukai, pievos, ganyklos. Miškų gana nedaug, didžiausias – vakarinėje dalyje esanti Girelka.

Svarbiausias kelias – krašto kelias KK105, jungiantis Eišiškes ir Pirčiupius (kelias A4). Seniūnija yra gana toli nuo didesnių miestų, tad gyventojų skaičius pastaraisiais dešimtmečiais čia sumažėjo labai ženkliai.