Didžiasalio seniūnija (žemėlapis)

Didžiasalio seniūnija yra Rytų Lietuvoje, Ignalinos rajono savivaldybėje, Utenos apskrityje. Administracinis centras ir didžiausia gyvenvietė – Didžiasalio kaimas, kuriame gyvena apie 80 proc. seniūnijos gyventojų. Gyventojų skaičius seniūnijoje – apie 1 200.

Didžiasalio seniūnija
Didžiasalio seniūnijos žemėlapis

Seniūnija yra Dysnos lygumoje, tad kraštovaizdis čia lygus, vietomis kiek banguotas. Teka Dysnos, Birvėtos, Svylos upės. Yra Birvėtos žuvininkystės tvenkiniai, telkšo natūralūs Svirkų, Agarinio, Dumblio, kiti mažesni ežerai. Yra užpelkėjusių vietų. Didžiausias miškas – pietinėje seniūnijos dalyje esanti Adutiškio giria, kurioje yra vertinga Adutiškio pelkė. Likusioje seniūnijos dalayje vyrauja žemės ūkio naudmenos.

didžiasalio seniūnija yra labiausiai į rytus nutolusi Lietuvos vieta, nutolusi nuo didžiųjų miestų. Čia esantis Vosiūnų kaimas yra ryčiausia gyvenvietė Lietuvoje. Svarbiausias kelias – krašto kelias KK112, jungiantis Didžiasalį ir Ignaliną. Nuo Adutiškio iki Didžiasalio eina nebenaudojama geležinkelio atšaka. Seniūnija išgyveno sunkius ekonominius ir socialinius pertvarkų laikus, tad gyventojų čia smarkiai sumažėję.