Dieveniškių seniūnija (žemėlapis)

Dieveniškių seniūnija yra Pietryčių Lietuvoje, Šalčininkų rajono savivaldybėje, Vilniaus apskrityje. Tai viena iš dviejų seniūnijų, esančių vadinamajame Dieveniškių apendikse – giliai į Baltarusijos teritoriją isirėžusiame Lietuvos teritorijos iškyšulyje. Administracinis centras ir didžiausia gyvenvietė – Dieveniškių miestelis. Gyventojų skaičius seniūnijoje – apie 1 500.

Dieveniškių seniūnija
Dieveniškių seniūnijos žemėlapis

Seniūnija yra pietiniame Medininkų (Ašmenos) aukštumos pakraštyje. Čia vyrauja paskutinio apledėjimo nepaliestas kraštovaizdis su lėkštomis kalvomis ir plačiais slėniais. Didžiausia – Gaujos upė, tekanti į pietus, Baltarusijos link. Seniūnija gana miškinga, visoje jos teritorijoje išsibarstę nedideli miškų plotai, tarp kurių plyti pievos, dirbami laukai. Čia įkurtas Dieveniškių istorinis regioninis parkas.

Seniūnija yra toli nuo didelių miestų, svarbiausias kelias – krašto kelias KK104, jungiantis Šalčininkus ir Dieveniškes (ir einantis iki sienos su Baltarusija). Nemaža gyventojų dalis – lenkų tautybės. Seniūnija pasižymi senoviniu kultūriniu kraštovaizdžiu, su daugybe etnografinių sodybų ir unikaliu Dieveniškių miesteliu.