Dūkšto seniūnija (žemėlapis)

Dūkšto seniūnija yra Rytų Lietuvoje, Ignalinos rajono savivaldybėje, Utenos apskrityje. Administracinis centras ir didžiausia gyvenvietė – Dūkšto miestas. Gyventojų skaičius seniūnijoje – apie 1 200.

Dūkšto seniūnija
Dūkšto seniūnijos žemėlapis

Dūkšto seniūnija yra Baltijos aukštumų dalyje – Aukštaičių aukštumoje, tad kraštovaizdis čia labai vaizdingas – kalvotas, ežeringas. Didžiausias – Dysnų ežeras – yra ir antras pagal plotą ežeras Lietuvoje. Kiti didesni ežerai – Dūkštas, Dysnykštis. Seniūnijoje išlikę nemažai pelkių, šiaurinėje dalyje yra didelis miškų masyvas – Gražutės girios dalis. Seniūnijai tenka dalis Gražutės regioninio parko.

Per seniūniją eina keli krašto keliai. KK102 jungia Vilnių ir Zarasus, KK113 jungia Dūkštą ir Visaginą, KK179 jungia Dūkštą ir Dusetas. Per seniūniją taip pat eina geležinkelio linija Vilnius-Turmantas. Nors seniūnijos demografinė padėtis sudėtinga – sparčiai mažėja gyventojų skaičius, didėja senyvo amžiaus gyventojų dalis, tačiau dėl savo natūralios gamtos ir vaizdingo kraštovaizdžio ji yra patraukli turizmui.